Česky English

Malé Svatoňovice:

Jedná se o turisticky velmi atraktivní kraj Krkonoš a podhůří Orlických hor. Vhodný pro podnikání zajímavých  výletů do okolí.

Hřebenová cesta Aloise Jiráska Vás zavede na Odolov (Hospoda U Lotranda) a nejvyšší kopec Žaltman (739m n.m.) s výhledem na Krkonoše, Orlické hory, Broumovské stěny. V okolí jsou upravené běžecké trasy, malý vlek s přírodním sněhem 3km. Umělý sníh a večerní lyžování: Petříkovice, Mladé Buky, Jánské Lázně, Žacléř, vše v rozmezí cca 15-30km od místa ubytování. V létě je tu velmi zajímavé okolí pro pěší i cykloturistiku.

Orientační vzdálenosti:
- restaurace - 600 m
- obchod -  700 m
- čerpací stanice - 3 km Úpice, Rtyně v Podkrkonoší 

Okolí:

Doporučujeme navštívit nedaleké Babičino údolí s Ratibořickým  zámkem v České Skalici s přehradou Rozkoš je ideální místo pro vodní sporty a rybaření.  Ve městě se nachází Stará škola a muzeum Boženy Němcové.

V blízkém okolí je množství kuturních památek , mezi které patří zámek Kuks s Braunovými sochami,  Náchodský zámek s překrásnými gobelíny, Nové město nad Metují s krásným renesančním náměstím, Opočenský zámek se sbírkou zbraní, Vizimburk

Nesmíme zapomenout na výlety na rozhlednu a pevnost Dobrošov, podzemní chodby v pevnosti Josefov a národní park s Teplicko-Adršbašskými skalami, Zoo Dvůr Králové

Výlety do vzdálenějšího okolí:

Mezi vzdálenější výlety můžeme doporučit zámek Hrádek u Nechanic, Častolovice ,Třebechovický betlém, Aquapark v Hradci Králové nebo návštěvu Polské republiky s lázeňským přihraničím městem Kudowa Zdroj, park narodovi Gor Stolowich a polské tržnice.